تبلیغات
وبلاگ همسفر منیره - خلاصه سی دی معنویت

وبلاگ همسفر منیره - خلاصه سی دی معنویت

خلاصه سی دی معنویت
خلاصه,سی,دی,معنویت,

جستجوگر سایت

خلاصه سی دی معنویت

بزرگی به ثروت و داشتن کشور بزرگ نیست بلکه باید اندیشه بزرگی داشت و به آن عمل کرد.

ما بسیار دلتنگ شما می باشیم و بنیان یک دانش نو را برایتان به دید ژرفی می نگریم،ما همه فکر می نمائیم که کنگره شکوه و بزرگی به سبب بزرگ بودن کشور یا داشتن دارایی فراوان نیست،بلکه به اندیشه و انجام کارهای بزرگ است و این یک گام بزرگی است برای زندگی دوباره برمی داریم که سبب آمدن آدم هایی خواهید شد که درقالب و چهار چوب های محکمی بنا خواهند کرد.برای پیشرفت و دانش نوین،ستون خواهند گردید و آنچه باید انجام بپذیرد ارسال می گردد.
ما خیلی در مورد علم و دانش صحبت می کنیم ولی منظور ما از علم ریاضی وفیزیک و.....نیست بلکه منظورمان علم درست زندگی کردن است .تمام پیامبران الهی هم آمدنداین علم را به انسان‌ها یاد بدهند که تنها راه رسیدن به این علم،صراط مستقیم است یعنی اجرای فرامین الهی دزدی نکنید،دروغ نگویید،رشوه نگیرید،......است.اما هر کجا که گوهری ظاهر می‌شود رویش را خاک وغبار می گیردبه عنوان مثال در قرون وسطی به اسم مسیحیت انحرافاتی پیش آمد به حدی که گفتند: دین افیون جامعه است.دین اگر درست اجرا شود به کمک انسان می آید اما این انحرافات است که انسان را از مسیر صحیح دور می کند.
یکی از انحرافات در دین به اسم معنویت خودش را نشان می‌دهد.معنویت از معنا می آید یعنی چیزی که منسوب به معنا باشد.مجموعه قوانین الهی را شریعت می گویند و راهی را که برای رسیدن به شریعت می پیماییم می شود طریقت و هدفی که دنبال می کنیم حقیقت می شود.به مجموع این سه راه ،صراط مستقیم گفته می شودکه برای آن هیچ میانبری موجود نیست ولی خیلی ها با وعده میانبر از راه معنویت انسان ها را جذب خودشان می کنند.
در معنویت یک تئوری داریم که شریعت است و هدف همان حقیقت است.در حال حاضر مکتب های زیادی به وجود آمده که برای بررسی آن ها ابتدا باید تئوری آن را بررسی کنیم مثلا در انرژی درمانی تئوری این است که در کائنات انرژی هایی هست که می تواند در درمان بیماری‌ها موثر باشد.این صورت مسئله درست است.
نفس انسان با جسمش در هفت نقطه با هم ارتباط دارند که چاکرا نام دارد و این ها مراکز انرژی بدن هستند و افرادی نیز علم جابه جا کردن این انرژی‌ها را دارند و حالا جای این سوال است که آیا هر کسی این کار را بلد است؟
جابه جا کردن انرژی‌ها می تواند خیلی خطرناک باشد این کار صد مرتبه خطر ناک تر از عمل جراحی می باشد.یک فرد پزشک بعداز خواندن چهارده ،پانزده سال درس جراح می شود ولی ما می خواهیم در عرض سه ماه انرژی درمانی را یاد بگیریم و انجام بدهیم.می خواهیم با این کلاس ها جنی که بسیار قوی است،بگیریم .واردشدن به این مسائل خیلی خطرناک است.
بعداز تئوری و اجرا باید ببینیم نتیجه چه است. اکثر تئوری ها درست است ولی چون اجرا اشتباه است،نتیجه هم جابه جا می شود پس ما باید تعیین کنیم از تئوری و اجرا دنبال چه نتیجه ایی هستیم و باید این ها را با تعقل بررسی کنیم.در مورداعتیاد هم همینطور است.یک فرد مصرف کننده فقط با مکتب به درمان نمی رسد.
در قرآن هم در موردعلم و دانش و آگاهی وتفکر بسیار صحبت شده وتاکید بسیار بر این دارد که با اندیشه وتفکر حرکت کنیم.
چیزهایی که قابل لمس و درک است صور آشکار می گوییم وآنچه که قابل درک ولمس نباشد صور پنهان میگوییم.معنویت وصور پنهان هر دو یکی هستند،زیرا فعلا ابزاری برای درک صورپنهان نداریم.اگر روزی بتوانیم درکش کنیم آن وقت صورآشکار می شود و تا زمانی که درکش نمی کنیم دچار یک آشفته بازاری هستیم که افرادی مدعی به درک معنویت ادعای زدن میانبر برای استفاده از معنویات را دارند ما درکنگره این معنویات را جهان بینی می‌نامیم. مجموعه عمده کار ما پرداختن به ارزش ها و دوری از ضدارزش هاست اسم آن مهم نیست چه باشد جهان بینی،دین یا مراسم دیگری .
بزرگی به ثروت و داشتن کشور بزرگ نیست بلکه باید اندیشه بزرگی داشت و به آن عمل کرد.اگر این دو را داشته باشیم زندگی دوباره‌ای را تجربه می کنیم مثل مصرف کنندگانی که با درمانشان دوباره زنده شده اند.ما باید در جهت احداث آ کادمی کنگره 60 تلاش کنیم تا خیلی ها واردکنگره شوند. امروز نیاز به احداث چنین دانشگاهی است.اولین کار، بنیان کردن ستون های محکم است چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ ساختمانی.
از اولین آموزش های ابتدایی تاشکافتن سنگ وپیدایش ذره .هیچ کدام از ما به نقطه ای نمی رسیم که علم ما کامل باشد و نیازی به آموزش نداشته باشیم.ما باید نگاهمان به آینده باشد.شیطان واهریمن همیشه کارشان ازبین برنده خوبی هاست و به زیباترین شکل ممکن وارد می شود.بین ما وشیاطین دیواری وجود داردواجازه ورود به ما را ندارند.زیباترین شکل ورود به عنوان مثال همین عرفان های نوظهور می باشد،پس قبل از ورود باید اندیشید و دانست که هیچ راه میانبری وجود ندارد.شیطان ما را فریب می دهد اما خداوند ما را آگاه می سازد.
تهیه و تنظیم: همسفر معصومه حیدری

[ پنجشنبه 23 آذر 1396 ] [ 10:28 ب.ظ ] [ همسفرمنیره کبودانیان ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین مطالب