تبلیغات
وبلاگ همسفر منیره - تحویل گرفتن فرماندهی

وبلاگ همسفر منیره - تحویل گرفتن فرماندهی

تحویل گرفتن فرماندهی
تحویل,گرفتن,فرماندهی,

جستجوگر سایت

تحویل گرفتن فرماندهی

تحویل گرفتن فرماندهی

اصولا" انسان یک ماشین بسیار پیچیده و یک ابر کامپیوتر است . با تکنولوژی و اندیشه و فکر بالا که در تصور ما نمی گنجد و نمی دانند که منشاء آن چیست؟  و یک علامت سوال بزرگ است.

ما واقعا" از انسان چیزی نمی دانیم. بعضی از بزرگان تمام دنیا و کهکشانها را بنام "عالم اصغر" و انسان را "عالم اکبر" نام گذاری کرده اند. برای اینکه بخواهیم بدانیم انسان را چقدر می شناسیم، اول باید عالم اصغر و دنیا و کهکشان ها را بشناسیم و بفهمیم که چقدر راجع به آنها می دانیم.

از اینجا تا مشهد حدود 1000 کیلومتر است و مسافت بین ما و کهکشانهای دیگر چندین میلیون راه نوری است. انسانها توانسته اند که با تحمل کلی هزینه و امکانات فقط تا کره ماه بروند . ما چیزی از عالم فضا نمی دانیم . از انسانها هم چیزی نمی دانیم. راجع به ذات و خلقت انسان بسیار کم میدانیم و خیلی چیزها مجهولند چون انسان فوق العاده پیچیدگی دارد. وقتی یک شخص بر روی پای خود می ایستد ، مکانیزم های بسیاری وجود دارد و مواد شیمیایی زیادی ترشح می شود تا ما بتوانیم روی دوپای خود بایستیم و اینکه انسان می تواند بر روی دو پا بایستد خودش یک معجزه است چون اکثر موجودات روی چهار پا می توانند بایستند. کره یک الاغ وقتی به دنیا می آید بلافاصله بر روی پاهایش می ایستد و حتی 9 ماه بعد میتواند بچه دار شود و در یک سالگی به بلوغ کامل میرسد. بی دست و پاترین و عاجزترین موجود فرزند آدم است که بدون مادرش نه میتواند غذا بخورد، راه برود و یا حتی فکر کند. سیستم مغز و تعادل وی و ... بسیار پیچیده است و نیاز به زمان دارد تا کامل بشود . چند سال طول می کشد تا دندان در بیاورد ، راه رفتن بیاموزد، صحبت کردن را یاد بگیرد. این بخاطر پیچیدگی انسان است . ماهمگی حاکم بر این شهر وجودی (جسم) خود هستیم و این مکانیسم چگونه است؛ نمی دانیم؟   به هر جهت این فرماندهی به انسان داده شده است.

ما درروز ازل با خداوند پیمان بستیم و فقط همینقدر می دانیم. ولی نمیدانیم این پیمان در کجا و چه زمانی بوده؟ ما اصلا" چه شکلی بوده ایم؟ تمامی اینها مجهولند.  احساس ما محدود است . ما همه چیز را نمی توانیم ببینیم و یا بشنویم . ذهن ما باز است . تصاویر از نظر دیدن ، آنقدر تصاویر داخل ذهن ما می ریزد و وقتی که با چشم خود نگاه میکنیم از تمام جزئیات فیلمبرداری می شود ولی ما فقط چند تا تصویر را برداشت میکنیم و بقیه اش در مغزمان بایگانی میشود. فرماندهی به عهده ماست. ماچگونه باید آنرا اداره کنیم. گاهی میبینیم یک کشور فرمانروایی لایق دارد که آن سرزمین روز به روز دارای آبادی و آبادانی و تحول بیشتری میشود و در سرزمینی دیگر فرمانروایی نالایق، آن کشور را به نابودی سوق می دهد. همانگونه که یک فرمانروا مشکلاتی دارد و همیشه همه چیز براحتی انجام نمی گیرد، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که باید آنها را حل نمود.  گاهی با انواع و اقسام داروها، مواد مخدر، تصمیمات بدون تفکر و اندیشه درست، با ناامیدی و ... زود تصمیم می گیریم و زود عمل می کنیم و همه چیز را خراب می کنیم . گاهی بدون اینکه فکر کنیم، عمل میکنیم. گاهی از عقلمان اصلا" استفاده نمی کنیم و فقط با احساسات خودمان عمل می کنیم.  یکسری توهمات را حقیقی می بینیم و یکسری گمان و ظن بد را حقیقت می پنداریم.  یکسری مسائل دروغین را راست می پنداریم. زشتی ها و ضد ارزشها را زیبا و ارزش می بینیم. یکسری حال دیگران را گرفتن و پزدادن ها را ارزشمند میبینیم. فرماندهی خیلی مهم است همانطور که یک حاکم میتواند شهر وجودی (جسم) خودش را دانشمند، خردمند، فهمیده و معقول گرداند.  بعضی حرکتها بد و زشتند، انسانها را جاهل نپندارید. آنها هوشمندند . اگر جایی دروغی می گوئید و دیگران به روی شما نمی آورند، فکر نکنید که دیگران نمی فهمند. آنها خوب می فهمند. اگر کسی دروغگو باشد همه میدانند که او دروغگو است و اگر کسی باسواد و خردمند باشد همه می فهمند که او باسواد است یا خردمند.

آدم ها فقط لحظاتی می توانند ماسک جلوی صورت خود بگیرند . بعد از مدتی ماسک و نقاب کنار میرود . پس ما سعی کنیم که همان چیزی که باید باشیم، باشیم. سعی کنیم که خودمان باشیم که این بهترین چیز برای ماست.  ماسک آدمی را خسته میکند و انرژی فراوانی از ما می گیرد . حقیقت در اعمال در نهایت نقاب ها را از چهره ها برمیدارد. ما باید ضد ارزشها را از بین ببریم و آنها را پنهان نکنیم. پس این فرمانده باید حواسش را خیلی جمع کند. اگر حواسمان را جمع نکنیم ، آن نیروهایی که باید شهر را حفظ کنند؛ همانها دچار مشکل میشوند و شهر را به هم میریزند. گاهی اوقات یک دسته از پلیس ها که باید دزدها را دستگیر کنند خود به دزدی دست می زنند. پس فرمانده باید حواسش را خوب جمع کند. وقتی سفر میکنیم، سفر اول و حتی در سفر دوم فرماندهی در دستان مان نیست و پس از مدتی پله پله و کم کم از یک مرحله ای به بعد فرماندهی را میتوانیم در دست بگیریم. حرکتهای ناگهانی و سریع در مراحل سفر فاجعه آمیز و خطرآفرین است. و همه چیز باید به آرامی طی شود.  زیرا در سفر اول تعادل وجود ندارد . گفته میشود که : فعلا" ازدواجتان را عقب بیندازید؛  معامله و خرید و فروش نکنید ، معاوضه و یا خرید و فروش ملک و خانه انجام ندهید و کارهایی از این قبیل را به تعویق بیاندازید، چون فرماندهی درست عمل نمی کند و در تعادل نیست و ممکن است مشکل آفرین شود. در طول سفر آرام آرام فکر و اندیشه بیدار میشود .

یک فرمانروا و پادشاه مقتدر باید تمامی برنامه ها و پروژه های ضروری و لازم خود را به انجام برساند وگرنه در معرض خطر قرار میگیرد.   قدرت با جوانه ها ذره ذره شروع میشود و به درختانی جوان و تنومند تبدیل میشود که رنگ خود را حفظ می کنند.

خواسته و فرمانی که شما از یک فرد دارید، بعنوان یک استاد باید ببینید آیا قابل اجرا هست و آیا شما خودتان میتوانید آنرا انجام بدهید یانه ؟   در انسان قدرت هایی وجود دارد بطور پنهان که خودش از آن اطلاع ندارد و باید آنها را در جهت های مثبت بیدار کند و قدم بردارد. یعنی خودمان آنها را باور نداریم.

ما میتوانیم با روشهای تدریجی در مورد مصرف سیگار و الکل راه حل های خوبی را ارائه دهیم و باید همگی آنهایی که بطور جدی تاکنون پروژه سیگار را انجام داده اند، آزمایشات و تجربه های لحظه لحظه خود را بطور کامل ثبت نمایند و بنویسند تا دیگران بتوانند از آنها استفاده بهینه کنند و برای مشکلات پیدا شده راه حل مناسب پیدا شود.  مثلا" جناب آقای ممهندس می فرمایند که مشکل خالی شدن زانوی خودشان را با یکسری نرمش و ورزش در طی دو هفته حل نموده و از بین برده اند.

بعد از سفر، فکر و اندیشه باز می شود و اشخاص بخاطر می آورند و درک می کنند که در گذشته براثر اعتیادی که داشته اند چه افرادی از آنها سوء استفاده کرده اند و چه حق هایی از آنها ضایع شده است و تمام مشکلات پی در پی آن.

در هرکجا و در هر صورت جلوی ضرر را بگیریم منفعت است.

با امید به اینکه همگی ما فرماندهی عقل خود را به خوبی و با اقتدار در دست بگیریم و موفقیت های بیشماری را کسب نمائیم.

با احترام همسفر مریم انصاری

[ یکشنبه 17 آبان 1394 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ همسفرمنیره کبودانیان ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

چهارشنبه 18 مرداد 1396 10:04 ق.ظ
Saved as a favorite, I really like your website!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین مطالب