تبلیغات
وبلاگ همسفر منیره - خلاصه سی دی پاداش

وبلاگ همسفر منیره - خلاصه سی دی پاداش

خلاصه سی دی پاداش
خلاصه,سی,دی,پاداش,

جستجوگر سایت

خلاصه سی دی پاداش

جهان مثل یک شعبده بازی می ماند اگر پول می گیری و در کارت خیانت می کنی سر خودت می آید.وقتی گندم می کاری گندم برداشت می کنی توقع نداشته باش که جو برداشت کنی.وقتی حسادت، کینه،تقلب بکاری مگر می شود عشق و محبت برداشت کنی.تمام اعمال ما مثل یک بذر کاشته می شود.
به نام قدرت مطلق 
در زمان قدیم با این که نمی دانستند علت بیماری کم خونی ناشی از فقر آهن می باشد،یک نعل اسب تمیز را داخل غذا وآش می انداختند تاشاید ذره ای اتمی،مولکولی از آن کنده شود. به گفته ی آقای دکتر:بهترین زمان مصرف ویتامین ث شب است و برای جذب بهتر،بعداز مصرف آن چیزی نخورید.
پیام: شاید این روزها روزنه ای باشد برای یافتن جهان بیرون ودرون،که انشاءالله این طور باشد.اکنون می گوییم که پیام برای کسانی که به دنیایی تازه قدم نهاده اندو به خویش خویشتن توجه می نمایند.
کلمه‌ی خویش یعنی نفس ، تَن نیز به معنای جسم است.که در این جا خویش را روح می گوییم. روح الهامات مثبت دارد و فالهما فجور مال جن است،تقوا مال روح است.
منظور از خویشِ خویشتن همان پدر و مادر ،همسر وفرزند،خواهر وبرادر و فامیل است که باید به آنها توجه کرد.
اگر می خواهی به دنیای تازه قدم بگذاری پس خود محور نباش.
انسان نباید همه چیز را برای خود بخواهد و به همسر و فرزندان ،فامیل ودوست توجهی نداشته باشد .مانند میمونی که با بچه اش وارد حمام شد وبه محض دیدن گرمای کف حمام فوراً بچه اش را زیر پایش گذاشت تا پای خودش نسوزد.ممکن است بعضی انسان ها برای این که بهخواسته های نفسانی شان برسند حاضرند همه را فدا کنند.« توجه کردن به مسائل خانواده بسیارحائز اهمیت است».
کسانی که قدم به دنیای تازه می گذارند اگر به دنیای مواد مخدر نگاه کنیم می بینیم فرد مصرف کننده را نمی توانیم بگوییم همه ی آنها دروغگو،دزد،متقلب هستند.چنین چیزی صادق نیست.هستند کسانی که تریاک مصرف می کنند ،انسان های پاک وصالح می باشند و حلال و حرام می دانند .
ما انسان ها دارای حداقل سه دنیای مختلف هستیم.
1_دنیای فیزیکی که در آن بسر می بریم و با پنج حس ظاهری کاملا ًقابل لمس و رویت است.
اگر ما در جهان مادی بخواهیم به طرف ارزش ها حرکت کنیم باید به یک دنیای تازه برویم،لازمه اش اینست که باید زاویه ی دیدمان را تغییربدهیم،همه چیز تغییرمی کند. اگر قبلاً حاضر بودیم برای دست آوردن پول هر کاری را بکنیم اما الآن حاضر نیستیم چنین چیزی صورت بگیردو امثال اینها.
2_جهان بعدی جهان ذهنی ماست.در زندگی کنار هم هستیم ولی حواسمان جای دیگری است.شما الآن به صبحت های من گوش می دهید ولی امکان دارد دلتان جای دیگر باشد.جهان ذهن هم خوب دارد وهم بد.
اگر خوب باشد که هیچ موقع باعث رنج نمی شود و انرژی شما را نمی گیرد. گاهی یک فکر می تواند ساعت ها فکر شما را مشغول خود کند و انرژی شما را بگیرد گویی درآن زندانی و اسیر هستید.جدا شدن از جهان مادی خیلی راحت تر از جهان ذهن می باشد.در جهان ذهن هم محبت است هم عشق وشاید هم نفرت و کینه باشد.جهان ذهن بسیار قدرتمند و همانند یک سیاه چاله می ماند و برای خروج از آن به مهارت بالایی نیاز است. 
سیاه چاله در فضا یک منبع انرژی عظیم یا جرم بسیار بزرگ و تاریک وسنگین است که کسی نمی داند چیست؟ هرچیزی از کنار سیاه چاله ها عبور کند آن رابه خود جذب کرده و تبدیل به پودر می شود. جهان ذهن می تواند ما را رنجور کند چون خیلی نیرومند و قوی است.
وقتی که نااُمیدی به ذهن وارد می شود آن شخص آن قدر رنجور ونسبت به زندگی نااُمید می کند که فرد دست به خودکشی می زند.البته اول در جهان ذهن خود متصور می‌کند و بعد در جهان مادی آن را اجرا می نماید.
بنابراین وقتی می خواهیم وارد دنیای تازه بشویم باید وارد جهان ذهن تازه بشویم که لازمه اش معرفت ودانایی است.
آقای امین با مطرح کردن مثلث دانایی«آموزش،تجربه،تفکر» پس دانایی میشود معرفت.مابدون کسب معرفت و دانایی و عمل سالم نمی توانیم وارد جهان ذهن بشویم و اگر این آموزش ها نباشد تغییرات ایجاد نمیشود«تغییر،تبدیل،ترخیص»و ما نمی توانیم وارد دنیای تازه بشویم.مثالِ انگوری که ذره ذره تبدیل به سرکه یا شراب می شود.

3_جهان بعدی همان جهان خواب است که بسیار فعال وپر تلاش است در واقع سمبلی است برای جهان آخرت.
وقتی کابوس می بینیم فکر نکنیم که این کابوس ها با مرگ از بین می رود شاید الآن هم به صورت کابوس است اما در جهان پس از مرگ کابوس به حقیقت تبدیل شود وبه آن گرفتار می شویم .پس باید با عمل سالم و معرفت ذره ذره کابوسها از بین رفته و کم رنگ شوند.لازم است نهاد ما درست شود و وجودمان تغییر کند،وسفر کردن از درون از ضدارزش ها دوری کنیم وبه طرف ارزشها حرکت کنیم.
یک سفر اولی باید این چنین عمل کند
که با گوش کردن سی دی ها، رویِ پروژهDSTقرار می گیرد و کم کم امیدوار می شود هرچه از این طرف پیش می رود از طرف دیگر کابوس ها یش کمتر می شود.

ایمان راسخ یعنی باور داشتن. یک عده گفتند:ما ایمان آوردیم .خداوند گفت:نه شما اسلام آوردید که همان گفتن شهادتین است.وقتی شما باورداشته با شید که وعده ی خداوند دروغ نیست.
آن زمان یعنی ایمان آورده اید و در صراط مستقیم قرار گرفته اید و بدانیدکه پاداش شما دست همیاری شما خواهد داد،الله سریع الحساب. من به شما کمک می کنم که از ظلمت اعتیاد بیرون بیایید ولی از شما برای این چیزی نمی خواهم اما شما خودتان به من هدیه می آورید.کسی که از اعتیاد شما سوءاستفاده می کند خیانت می کند و در رحمت خداوند به روی او بسته می شود.
آنچه کنی به خود کنی گرهمه نیک وبد کنی
بارها گفتم که جهان مثل یک شعبده بازی می ماند اگر پول می گیری و در کارت خیانت می کنی سر خودت می آید.وقتی گندم می کاری گندم برداشت می کنی توقع نداشته باش که جو برداشت کنی.وقتی حسادت، کینه،تقلب بکاری مگر می شود عشق و محبت برداشت کنی.تمام اعمال ما مثل یک بذر کاشته می شود.کسانی که با حیله و نیرنگ در حال کلاه برداری وخیانت هستند را کاری نداشته باشید بگذارید تا در بدبختی که برای خود رقم می زنند غرق بشوند.
اما با درایت و اندیشه خود پنهان نمود حقیقت هیچ موجودی را به سوی حقیقت رهنمود نمی سازد و حمایت از پنهان کاران ننمایید با تفکر و اندیشه به یاری آنان که توانایی را دارند.مثلا اگر شما قطره ای از یک لجن را در یک کاسه‌ یا یک جام بریزید شاید چندان مشکلی نباشد اما اگر آن قطره زهر کشنده باشد دیگرنمی توانید از آن بگذرید.
گاهی در سیستم کنگره افرادی هستند که کارهایی را انجام می دهند ولی زیاد به آن ها سخت نمی گیریم چون به کنگره آسیبی نمی رسانند اما گاهی اوقات هم هست که افرادی کارهایی را انجام می دهند که عین همان زهر در جام آب یا نوشیدنی است که باعث مرگ می شود کار آن افراد هم باعث ایجاد مشکل در سیستم کنگره می شود و با آن برخورد می کنیم.
تهیه وتنظیم: همسفرمعصومه حیدری

[ سه شنبه 12 دی 1396 ] [ 10:06 ق.ظ ] [ همسفرمنیره کبودانیان ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین مطالب