تبلیغات
وبلاگ همسفر منیره - گزارش لژیون در روز پنج شنبه مورخ ؛ ۹۷/۲/۲۱ با دستور جلسه سی دی قضاوت

وبلاگ همسفر منیره - گزارش لژیون در روز پنج شنبه مورخ ؛ ۹۷/۲/۲۱ با دستور جلسه سی دی قضاوت

گزارش لژیون در روز پنج شنبه مورخ ؛ ۹۷/۲/۲۱ با دستور جلسه سی دی قضاوت
گزارش,لژیون,روز,پنج,شنبه,مورخ,؛,۹۷,۲,۲۱,دستور,جلسه,سی,دی,قضاوت,

جستجوگر سایت

گزارش لژیون در روز پنج شنبه مورخ ؛ ۹۷/۲/۲۱ با دستور جلسه سی دی قضاوت

 اگر یک نفر را قضاوت کنیم ،دنیا آنقدر می چرخد که شما در جایگاه آن شخص قرار می گیرید که شما هم دقیقا"مثل آن شخص شوی چون قضاوت کردی .
به نام قدرت مطلق

راهنمای عزیزمان خانم منیره این گونه فرمودند؛
در سی دی قضاوت آقای امین از یکسری قوانین ریاضی و فیزیک صحبت کردند ،یکسری قوانین ریاضیات و فیزیک که  در جهان هست ،در صور آشکار و پنهان انسان هم هست .چیزی که اینجا مهم است از چهار تا نیرو صحبت شده ؛
۱-نیروی دافعه ۲-نیروی جاذبه ۳-هسته ای قوی ۴-هسته ای ضعیف .
در هستی یک جرم به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد باید یک چیز دیگری در کنارش قرار بگیرد ،تا آن جاذبه و دافعه اتفاق بیافتد که ما در فیزیک هم داریم ،که بارهای همنام همدیگر را دفع می کنند ،بارهای غیر همنام همدیگر را جذب می کنند این را دارد مثال می زند که بیاید بر سر موضوع قضاوت که چه چیزی می شود که قضاوت اتفاق می افتد .
اگر ما یک صفت بدی را در دیگران ببینیم و از آن صفت ،بی نهایت ناراحت شویم آن صفت در وجود خودمان هم هست .حالا حسادت یا کینه یا قضاوت و یا دروغ.اما خیلی اوقات خیلی از اشخاص با این مسئله درگیر هستند که نه ،من این جوری نیستم و این صفت در من نیست .
آقای امین این مسئله را به زیبایی در سی دی توضیح دادند که فرمودند؛ 
زمانی که  شما این اتفاق برایتان می افتد یا این صفت در شما پنهان است که دارید دیگری را قضاوت می کنید مثلا"؛ این چه لباسی است که پوشیده ، چرا اینجوری رفتار می کند .
یا خیلی وقتها به زبان هم نمی آوریم فقط در ذهنمان یک نفر را قضاوت می کنیم .حدیث هم در این مورد داریم ؛که اگر یک نفر را قضاوت کنیم ،دنیا آنقدر می چرخد که شما در جایگاه آن شخص قرار می گیرید که شما هم دقیقا"مثل آن شخص شوی چون قضاوت کردی . شما اگر در موقعیت آن شخص قرار می گرفتی شاید بدتر می کردی .در یک زمانهایی پیش می آید که آن شخص فرد نزدیک خودتان است و شما دلتان می سوزد از اینکه دارد آن خطا را انجام می دهد و می خواهید یک حرفی به او بزنی از سر دلسوزی ،ولی باعث ناراحتی او می شوید ،باید خیلی محتاطانه عمل کنید و بدانید از چه روشی به کسی چیزی بگویی که ناراحت نشود .
آقای مهندس فرمودند ؛ وقتی کسی خطایی می کند در آن شرایط نمک به زخمش نپاشیم ، او که خطا کرده سعی کنیم کمکش کنیم و نمک به زخمش نپاشیم. وقتی ما در ذهنمان کسی را قضاوت می کنیم ،برای او حکم هم صادر می کنیم و زمانی که حکم صادر می کنیم ،یکسری تصاویر هم می آید به ذهنمان که آقای امین اشاره می کند به قاتل حرفه ای ،که قاتل حرفه ای طوری کارش را انجام می دهد که وقتی به صحنه جرم می رسند هیچ شکی به قاتل نمی کنند و شکشان به شخص دیگری می رود . زمانی هم که ما می خواهیم کار خطایی را انجام دهیم و قضاوت داشته باشیم مانند آن قاتل حرفه ای می مانیم آنقدر به زیبایی این کار را برای خودمان قشنگ جلوه می دهیم که به هیچ عنوان خودمان را در اینجا مقصر ندانیم .همراه این قضاوت تمام ضد ارزشها می آید اما ما یک لباس زیبا تنش می کنیم و تمام حق هم به خودمان می دهیم.
این مسئله خیلی مسئله مهمی است که مثلا"؛ در کنار همسرم دارم زندگی می کنم و به یک مشکلی بر می خوریم در آنجا بگویم اینجا و آنجا من مقصر هستم ،وقتی من این را می پذیرم آرام تر می شوم تا زمانی که بگویم ؛من هیچ مقصر نیستم و تقصیری ندارم و تمام تقصیرها گردن اوست . این بدتر حالمان را بدتر می کند .مگر می شود که انسان خطا نکند ،همیشه پنجاه ،پنجاه است .اما اینکه من در مسیر بپذیرم که این ایرادها را دارم وقتی یک سی دی گوش می کنم یک تلنگر و یک جرقه برای من ایجاد شود که در اینجا سی دی دارد این را بیان می کند من هم این مشکل را دارم اینجاست که آن سی دی می تواند روی من تاثیر بگذارد چرا؟ چون ما یکسری مسائل در وجودمان است که پنهان است زمانی که در تاریکی می رویم باعث می شود اینها نادیده گرفته شود یا پنهان شوند . مانند غباری که می آید می نشیند و شما دیگر نمی توانید شکل آن چیز را ببینید . زمانی هم که در تاریکی می رویم به همین شکل است بعد که می آییم به سمت نور و مسائل ارزشی و آموزش می گیریم آن غبار برداشته می شود و به شما یادآوری می شود که شما این توانایی را در وجودت داری یادت رفته است.یا شما این ایراد را داری . وقتی شما از سی دی تاثیر می گیرید این را به خود می گویید بله من هم این اشتباه را داشتم یا این ایراد را دارم یادت می اندازد که شما در گذشته این طوری بودید یا یک اتفاق برایت افتاده و بر اثر آن تاریکی یادت رفته. 
در خاتمه جلسه با دعای کنگره به پایان رسید .
با تشکر از راهنمای ارجمندمان .

[ چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ] [ 05:45 ب.ظ ] [ همسفر معصومه بهزادی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین مطالب