وبلاگ همسفر منیره - گزارش عملکرد لژیون روز شنبه ؛ سی دی وادی ۷بخش ۲

گزارش عملکرد لژیون روز شنبه ؛ سی دی وادی ۷بخش ۲
گزارش,عملکرد,لژیون,روز,شنبه,؛,سی,دی,وادی,۷بخش,۲,

جستجوگر سایت

گزارش عملکرد لژیون روز شنبه ؛ سی دی وادی ۷بخش ۲اگر در صراط مستقیم باشیم برداشت های الهی خواهیم داشت ولی اگر در راه ضد ارزش ها باشیم برداشتی غلط و شیطانی خواهیم داشت، پس همیشه باید در زندگی تلاش کنیم که راه درست را انتخاب کنیم تا به صلح و آرامش برسیم.

به نام قدرت مطلق

همسفر ربابه : 
وادی هفتم به ما می گوید رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است،  یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنیم. از وادی اول تا چهارم در مورد تفکر صحبت شده است و وادی پنجم می گوید که ما باید افکار و اندیشه خودمان را از قوه به فعل تبدیل کنیم، یعنی تفکراتمان را عملی کنیم. در وادی ششم باید عقل را به عنوان فرمانروا به رسمیت بشناسیم. 


یکی از مطالب وادی هفتم برای ما در مورد کم خردان و خردمندان صحبت می کند. 
می گوید خردمندان اول فکر می کنند بعد صحبت می کنند، اما کم خردان اول صحبت می کنند بعد فکر می کنند و اکثر اوقات مجبورند عذرخواهی کنند. 


همسفر الهه :
وادی هفتم هم در کوچکترین مسائل و هم در بزرگترین  مسائل زندگی مطرح می شود و یک قانون است ، مثل قوانین الهی که هیچوقت تغییر نمی کنند و همیشه ثابت هستند، وادی ها هم همینطور هستند.


همیشه باید بهترین راه را با کمک عقل انتخاب کرد ، چون یک راهی مارا به رستگاری و خوشبختی می رساند و برعکس یک راهی مارا به نابودی می رساند،  پس باید همیشه بدانیم کدام راه را انتخاب کنیم مثل انتخاب رشته، انتخاب همسر، انتخاب دوست و... . 
انتخاب کردن مسیر غلط فقط به خودمان آسیب نمی رساند بلکه به اطرافیانمان نیز آسیب می‌رساند. 


همسفر نسرین: 
برای باز کردن هر دری و هر قفلی یا صندوقی نیاز به کلید داریم و بدون کلید نمی توانیم هیچ قفلی را باز کنیم. 
همیشه قفل سازان بسیارند و کلید سازان اندک هستند مثلا افرادی که مشکل ایجاد می کنند خیلی زیاد هستند ولی افرادی که مشکل را حل می کنند بسیار اندک هستند. 


همسفر معصومه :
برای هر مشکل و یا مسئله ای انتخاب راه مهم است. اگر مسیر  درستی را انتخاب نکنیم برداشت خوبی  هم نخواهیم داشت ، ولی اگر ما در هر راهی که انتخاب می کنیم حال خوب و آرامش داشته باشیم یعنی راه درست را انتخاب کرده ایم. 

همیشه بهترین راه کوتاه ترین راه نیست، وباید این را هم مد نظر داشته باشیم که  برای انتخاب راه ، ببینیم که کسانی که این راه  را انتخاب کردند به مقصد درستی رسیدند و با چه وضعیتی رسیدند ، وضعیت مناسبی رسیدند .

مسئله دیگری که در وادی مطرح شده بود این بود که همیشه سعی کنیم اول فکر کنیم بعد صحبت کنیم تا هم برای خود و هم برای دیگران مشکل ایجاد نکنیم و جزء افراد خردمند باشیم نه کم خردان که اول هر کلامی را بیان می کنند و هر کاری را انجام می دهند بعد معذرت خواهی می کنند .

 
راهنمای بزرگوار خانم منیره :


وادی هفتم چند تا مجهول را برای ما مشخص کرده که باید به جواب این مجهولات برسیم. 
رمز،راز، کشف، حقیقت. 
انسان در تمام مراحل زندگی باید به دنبال کشف کردن باشد و فقط کشف کردن مسائل مربوط به خودمان نه دیگران. 
مثلا؛  کشف کنیم که در دوران کودکی، نوجوانی یا بلوغ فرزندمان چگونه با آن رفتار کنیم و این کشف کردن باعث می شود که ما راحت تر به رمز و راز زندگیمان برسیم. 
راز مطلب پوشیده است یعنی مثلا؛  ما رازی داریم اگر آن راز را به کسی دیگر بگوییم دیگر راز نیست،  یا گاهی اوقات می خواهیم کاری را انجام دهیم اگر آن را به کسی بگوییم دیگر انجام نمی شود . پس باید یاد بگیریم که یک سری از مسائل زندگیمان باید به صورت یک راز باقی بماند. 


رمز یعنی راز نهفته :رمز مثل رمز کارت یا رمز گوشی و یا... 
راز نیاز به رمز دارد، راز و رمز وقتی هست، کلید هم باید باشد و باید کلید آن را بیابیم. 


کشف یعنی آ‌شکار ساختن، ما گاهی راز و رمزی داریم که نمی توانیم با کسی در میان بگذاریم و یا از کسی کمک بگیریم پس باید خودمان تلاش کنیم تا کلید آن را کشف کنیم. 


حقیقت حق و اصل است. 
حقیقت و دروغ هرکدام اگر به اندازه یک نخود زیر خروار ها خاک دفن شده باشد یک روزی مانند آتش فشان فوران می کند وآشکار میشود. 
هیچوقت حق و حقیقت و دروغ را نمی توان پنهان کرد، ما تمام این تلاش ها را می کنیم که راه درست را پیدا کنیم و هنگامی که راه را پیدا کردیم باید یکسری برداشت ها و دریافت ها از آن راه داشته باشیم. 


اگر در صراط مستقیم باشیم برداشت های الهی خواهیم داشت ولی اگر در راه ضد ارزش ها باشیم برداشتی غلط و شیطانی خواهیم داشت، پس همیشه باید در زندگی تلاش کنیم که راه درست را انتخاب کنیم تا به صلح و آرامش برسیم.

تهیه و تایپ ؛ همسفر زهرا 
با احترام معصومه

[ سه شنبه 30 مهر 1398 ] [ 02:18 ق.ظ ] [ همسفر معصومه بهزادی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

پنجشنبه 2 آبان 1398 01:14 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم زهرا وخانم معصومه ی عزیز
چهارشنبه 1 آبان 1398 08:15 ق.ظ
خداقوت خدمت استاد گرامی و خانم زهرا و معصومه عزیز قسمت رمز و راز و کشف را بسیار زیبا و روان توضیح دادید .انشاالله که همیشه در صراط مستقیم باشیم ودریافتهای الهی را درک کنیم .

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic