وبلاگ همسفر منیره - گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛۹۸/۱۰/۳ سی دی روان چیست؟

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛۹۸/۱۰/۳ سی دی روان چیست؟
گزارش,عملکرد,لژیون,روز,سه,شنبه,مورخ؛۹۸,۱۰,۳,سی,دی,روان,چیست؟,

جستجوگر سایت

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛۹۸/۱۰/۳ سی دی روان چیست؟

باید رو جسم و جهان‌بینی کار کنیم تا به روان سالم برسیم .جسم را با تغذیه ی مناسب یعنی همه چیز بخوریم ولی به اندازه بخوریم ، واینکه بار سنگین رو دوشمان نزاریم ، خود اضافه وزن روی روان تاثیر می گذارد،  روی افسردگی ، حال بدی، مسائل جنسی ، ارتباط داشتن با دیگران و...      و ما تا جایی که نفس داریم و زنده هستیم باید در صدد  این باشیم که  شناخت خود را زیاد کنیم  و تا جایی که میتوانیم کوله بارمان را پر کنیم ،هر چقدر  سی دی بنویسیم،  هر چه قدر تلاش کنیم  خلق و خوی آرام تری داریم

به نام قدرت مطلق الله

  همسفر الهه: 
(روان یعنی همان خلق و خوی )  ما باید برای هرچیزی تعریف جزء آن را بدانیم . برای مثال  ؛  اعتیاد چیست؟ تا زمانی که ندانیم اعتیاد چیست به نتیجه نمی رسیم .  روان را چه چیزی می سازد ؟ ما تا خالق روان را نشناسیم  و یا اینکه چگونه به وجود می آید هرگز قادر به درمان آن نخواهیم بود و ناگزیر هستیم سریع روی انسان متمرکز شویم و بدانیم که از چه چیزی به وجود می آید. 
 ( انسان از دو جزء کلی که از جسم و جان است به وجود آمده است )   جسم : جسم انسان از خاک به وجود آمده  ، زیرا عناصری که جسم انسان را می سازد ؛ کلسیم ، فسفر ، پتاسیم و... که همه در خاک موجود هستند . عناصری دیگر هم هستند که خیلی موثر هستند ودر طبیعت یافت نمی شوند وجسم ،خود آنها را تولید میکند . مثل : گلبول ها،   ژن ها ، سلول ها، هورمون ها ، آنزیم ها و... واگر در این عناصر مشکلی به وجود بیاید  میتواند  مستقیم روی خلق وخوی انسان اثر بگذارد . (خصوصا مواد ضد درد ، مواد شبه افیونی، یا مواد خواب آور، روی خلق و خوی اثر می گذارد  و حتی تا مرز خودکشی انسان را میبرد. )   
 جان: اگر جسم انسان که از خاک تشکیل شده ، کنار قرار بگیرد آنچه  که باقی می ماند را جان می گویند که شامل ؛نفس ،ذهن،عقل،روح و... .
  صور آشکار می شود(جسم)  صور پنهان می شود (جان) افکار  ، اندیشه و اعتقاد های شخصی که در مجموعه ی جهان‌بینی شخص را تشکیل می دهد ، قطعا تاثیر بسیار موثری روی خلق و خوی وی دارد.
خداپرستی ،دوست داشتن ،خانواده دوست داشتن یا نداشتن ،همه ی این ادراکات واحساسات جهان‌بینی ما است که روی  خلق و خوی ما اثر می گذارد.  بنابراین چیزی که روان را می سازد؛ جسم یا فیزیولوژی +جهان بینی انسان است . برای باز سازی روان باید جسم ترمیم گردد وهم جهانبینی و بالعکس  . پس خالق روان :جهانبینی و جسم انسان است.
 یک آدم وسواسی را نمی توانیم فقط با قرص به تعادل برسانیم ، با قرص فقط در پی بی خبری به سر می برد و به ایستگاه اول برمی گردد.    روان یا خلق و خوی ، مانند نغمه یا آهنگی است که هر انسانی می نوازد،   ومانند یک صوت می ماند وما هرگز نمی توانیم صوتی  را که بسیار نا موزون است را ترمیم یا بازسازی کنیم ، مگر اینکه مبدا یا منبع صوت را درست کنیم . برای یک روان خوب باید هم جهان‌بینی وهم فیزیولوژی خوبی داشته باشیم .  بنابراین  کلیه ء کسانی که می خواهند ، فقط با دارو روان را ترمیم کنند  ویا کسانی که می خواهند فقط با  جهانبینی  روان را ترمیم کنند هرگز موفق نخواهند شد .  جسم سالم +جهانبینی سالم = روان سالم .   در کنگره برای درمان ، روان را با شربت ot   به درمان می رسانند و جهانبینی  کار می شود ، برای اینکه روان  به تعادل  برسد شدیدا به جهان‌بینی نیاز داریم .      

 همسفر معصومه :

ما با ورزش کردن روی روانمان تاثیر می گذاریم ، چون تمام سیستم های بدن، هورمون های  بدن   ،تمام مواد شبه افیونی بدن از طریق هورمون هایی که ترشح می شود ، درست ترشح می شود و حال ما خیلی خوب می شود . من خودم می توانم تاثیر گذار باشم روی روان خودم  . برای تمام  کار هایی که در روز برنامه ریزی می کنم خیلی روی روان من تاثیر دارد . افکار منفی و افکار مثبت مستقیم روی روانمان تاثیر می گذارد . در قبال  یک پیاده روی ساده می تواند بر روان  تاثیر بگذارد، مواد شبه افیونی خوب ترشح می شود و هورمون ها دقیق کار می کنند .واینکه جسم اگر سالم باشد حتما رو روان تاثیر می گذارد. تغذیه مناسب روی روان تاثیر خواهد گذاشت  ؛ روزی که میبینم  حال خوبی نداریم باید بگردیم و ببینیم جسممان چطور است؟ جسم تغذیه اش  مناسب بوده؟ آب کافی مصرف کردیم؟ ویتامین های مورد نیاز به بدنمان رسیده یا نه ! حتی یک دندان درد کوچک هم روی روان تاثیر می گذارد.    

 سخنان راهنمای گرامی خانم منیره : 

 روان یک چیز مشخص نیست باید مواد تشکیل دهنده آن وجود داشته باشد وچون قابل لمس نیست با مثال توضیح داده می شود  به طور مثال : پیانو و نوازنده می شوند جسم و جهانبینی  یعنی ترکیب جسم با جهانبینی می شود صدای پیانو .   ما برای اینکه روان خوب و خلق و خوی خوبی داشته باشیم باید آموزش ببینیم ، باید شناخت پیدا کنیم، باید رو خودمان کار کنیم.  آنگاه هر یادی جز یاد خدا در تو جاری شود ،همان چه که از یاد بردی خداوند به یادت خواهد آورد. یعنی ما چیزی را به وجود نمی آوریم،  کشفش نمی کنیم،  هست ، پیدایش می کنیم. زمانی که من روی خلق و خوی خودم کار می کنم  آن چیزهایی که قرار است خداوند به یادم بیاورد  ، خداوند به یادم می آورد و آن می شود همان پیدا کردن  ، وما فکر می کنیم کشف کردیم  در صورتی که همه چیز است ،همه چیز به وجود آمده، منتهی ما فکر می کنیم که ما کشف کردیم پیدا کردیم .مثل این می ماندکه من ادرس خودم را خودم پیدا می کنم ، هستم وجود دارم  ولی خودم را گم کردم، یعنی خلق و خوی خودم را از دست دادم ، یعنی روان خودم را از دست دادم.     


  باید رو جسم و جهان‌بینی کار کنیم تا به روان سالم برسیم .جسم را با تغذیه ی مناسب یعنی همه چیز بخوریم ولی به اندازه بخوریم ، واینکه بار سنگین رو دوشمان نزاریم ، خود اضافه وزن روی روان تاثیر می گذارد،  روی افسردگی ، حال بدی، مسائل جنسی ، ارتباط داشتن با دیگران و...      و ما تا جایی که نفس داریم و زنده هستیم باید در صدد  این باشیم که  شناخت خود را زیاد کنیم  و تا جایی که میتوانیم کوله بارمان را پر کنیم ،هر چقدر  سی دی بنویسیم،  هر چه قدر تلاش کنیم  خلق و خوی آرام تری داریم .  انسانهایی که تاثیرات خوبی روی دیگران  می گذارند و باعث انرژیشان می شوند و آدم هایی رو که وقتی میبینیم حالمان خوب می شود دقیقا همان آهنگ خوش است ، صوت زیبا، و به گوش شما می رسد و جذب می کنید  و باعث می شود از آن آدم خوشتان بیاید ، فازتان و ارتعاشتان با آن آدم یکی بشود .   من تو رادر جهان  چگونه میبینم :   آنگونه که خود میبینی،   من آن چیزی که در درونم حس می کنم‌، لمس می کنم ،همان راهم جذب میکنم .و آن چیزی را که من میبینم  خدا هم میبیند.  اگر من فکر میکنم آدم لایق نیستم ، هیچ قدرتی ندارم هیچ اعتماد به نفسی ندارم ،هیچ کاری را نمی توانم درست انجام دهم ، پس جذب می کنم و همان می شوم و باعث خودکشی خودم می شوم .


   
همسفر ثریا سی دی  زوج و فرد را به طور خلاصه توضیح دادند:    

خداوند در مسیر حرکت انسان ها شمعی قرار داده  وما باید به کمک نور شمع؛  راه خود را پیدا کنیم وبه سوی منبع نور حرکت کنیم . کار شمع نشان دادن راه است وبس ، ما باید به کمک عقل و اراده خود حرکت کنیم . راهنما مثل شمع است که مسیر را نمایان می کند و رهجو با راهنما جفت می شود . هر چه راهنما گفت،  رهجو باید عمل کند وقتی عمل کرد،آن موقع راهنما می شود شفیعش، یعنی راهنما شفاعتش کرده .   چرا می گویند قسم به زوج و فرد؟  چون تمام هستی و سیستم خلقت بر مبنای زوج و فرد دو جز مختلف هستند که باهم ترکیب می شوند و یک چیز دیگر را به وجود می آورند.  (شفع یعنی ؛ جفت) (وتر یعنی؛  فرد) رهجو یک وتر است ،راهنما شفیع رهجو  می شود . انسان نیاز به تکرار دارد زیرا موجودی است فراموش کار ،  برنامه کاری کنگره هم براساس تکرار است .  انسان در صور آشکار و پنهان خود دارای هاله است،  هاله همان کار ی را  می کند برای جسم ما که لایه اوزون برای محافظت از زمین انجام می دهد  ، اگر هاله ما سوراخ و آسیب دیده باشد نمی تواند در مقابل نیروهای منفی  و مخرب از جسم ما محافظت کند . دانستن بدون عمل هیچ مشکلی را از ما حل نمی کند ، عقل راه درست را به ما نشان می دهد  وما باید با تفکر کردن این راه را بشناسیم .  آرامش و آسایش روحی وروانی باعث تعقل و تفکر  خوب می شود و برعکس پریشانی باعث می شود که عقل به خوبی کار نکند .

تهیه و تایپ ؛ همسفر الهه
با احترام معصومه

[ شنبه 28 دی 1398 ] [ 02:47 ق.ظ ] [ همسفر معصومه بهزادی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

جمعه 4 بهمن 1398 01:45 ب.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز ومهربونم ممنون دوستان عزیز از راهنمای گرانقدرم سپاسگزارم به خاطر آموزش های ناب از اینکه در لژیون ۱۲ حضور دارم به خود می بالم.❤
جمعه 4 بهمن 1398 01:43 ب.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز ومهربونم ممنون دوستان عزیز
جمعه 4 بهمن 1398 01:41 ب.ظ
با سلام خدمت دوستان عزیز ومهربونم ممنون دوستان عزیز
دوشنبه 30 دی 1398 11:33 ق.ظ
خدمت خانم منیره عزیز و دوستان گلم عرض خداقوت دارم سپاسگزار اموزشهای نابتان هستم .
الهه عزیزم به امید خدا درآینده ای نه چندان دور گل رهایی را در دستانت ببینم .
با تشکر وسپاس از گروه وبلاگ.
یکشنبه 29 دی 1398 07:53 ب.ظ
خدا قوت الهه عزیزم. بسیار عالی بود برایتان آرزوی جایگاه های بالاتر دارم.
یکشنبه 29 دی 1398 11:12 ق.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت دوستهای خوبم و راهنمایی عزیزم ممنونم از زحمات وبلاگ واموزش های نابتون دوستتون دارم

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات