وبلاگ همسفر منیره - گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه ؛ سی دی گمگشته

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه ؛ سی دی گمگشته
گزارش,عملکرد,لژیون,روز,سه,شنبه,؛,سی,دی,گمگشته,

جستجوگر سایت

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه ؛ سی دی گمگشته

ما در کنگره همه مثل هم هستیم، فقط کسانی که  خدمتگزار تر هستند با بقیه فرق دارند.
سعی کنیم که خودمان را مهیا کنیم برای خدمت کردن و عشق و طلب خدمت داشته باشیم. اگر خدمتگزار باشیم اتفاقات جالبی برایمان می افتد. با خدمت کردن تمام گره های درونمان باز می شود و باعث می شود خودمان با خودمان مواجه شویم ودر مسیر خدمت یکی شبیه خودمان می شود آیینه خودمان. مثلا اگر درونمان ضد ارزش باشد با افرادی مواجه می شویم که مثل خودمان است و اگر درون خود نسبت به عشق و مهر و محبت متمرکز باشیم قطعا با چنین افرادی مواجه خواهیم شد.

به نام خااق زیباییها

همسفر مریم :
ابتدا خانم مریم راجع به سیم آخر صحبت می کنند که همانطور که در موسیقی، سیم آخر سیمی است که از بقیه ضخیم تر است و صدای بلند تری دارد، انسان ها هم هنگامی که خواسته ای یاهدفی دارند ولی هر چه تلاش می کنند ولی به آن نمی رسند، گاهی اوقات به سیم آخر می زنندو ممکن است حرکات ناشایست از آنها سر بزند که آنوقت به عواقب کار خود اصلا فکر نمی کنند، در این مرحله انسان وارد آستانه آشوب می شود و عبور کردن از آستانه آشوب بسیار سخت است.
هنگامی که انسان وارد آستانه آشوب می شود اگر تسلیم شود و کمی تفکر کند قطعا می تواند تصمیم گیری بهتری داشته باشد در غیر این صورت اتفاقات خوبی در انتظارش نخواهد بود.
همیشه ما باد در مقابل راهنما و استاد خود تسلیم باشیم تا بتوانیم آموزش بگیریم. مثلا در کنگره ما لقب نداریم، هر کسی هر مدرک و تحصیلاتی که دارد مربوط به بیرون از کنگره می باشد و هنگامی که وارد کنگره می شود با بقیه هیچ فرقی ندارد و باید تسلیم راهنما باشد تا بتواند آموزش بگیرد و به درمان برسد.
مسئله بعدی راجع به مشکلات در زندگی هست که آقای مهندس می فرمایند هیچ شخصی در زندگی بدون مشکل نیست حتی پیامبران و اولیا و بزرگان هم مشکلات داشته اند. ما برای حل مشکلات خود باید صبور باشیم و یکی یکی مشکلات را با تدبیر حل کنیم و بدانیم که یکمرتبه نمی توانیم مشکلات را حل کنیم و اینکه همیشه باید با عزم و اراده و ایمان راسخ برای اهداف خود تلاش کنیم تا به آنها برسیم.


راهنمای عزیزمان خانم منیره فرمدند :

منظور جناب مهندس از داشتن عزم و ایمان راسخ این است که با تمام وجود برای خواسته خود تلاش کنیم و با تمام وجود ارتعاش لازم را برای اهداف و خواسته خود بفرستیم و همیشه مهمترین خواسته خودمان را مشخص کنیم و برای رسیدن به آن دعا کنیم و تلاش کنیم. مثلا فکر کنیم اگر غول چراغ جادو یکمرتبه جلوی ما ظاهر شود و از ما بخواهد که یکی از خواسته هایمان را بگوییم تا برآورده کند، آیا می دانیم کدام خواسته برای ما مهم تر است یا نمی دانیم؟
پس برای خواسته هایمان اولویت بندی داشته باشیم و هنگامی هم که در کنگره دست هایمان را به هم گره می زنیم و دعا می کنیم، مهم ترین خواسته خودمان را در ذهنمان مطرح کنیم و برای رسیدن به آن نا امید نشویم.

ما با دعا و شکر گزاری  است که می توانیم انرژی درونمان را مثبت کنیم. حتی برای کسانی که در حق ما بدی می کنند باید دعا کنیم و هیچ وقت آنها را نفرین نکنیم. ما در کنگره یاد گرفته ایم که برای هم دعا کنیم و نگرش ما با دیگران کاملا متفاوت شده است.
فقط خودمان هستیم که می توانیم  به داد خودمان  برسیم. همیشه در زندگی با مسائلی رو به رو هستیم و اگر به درون خود مراجعه کنیم تا ابد همیشه در زندگی با مسائلی رو به رو هستیم و اگر به درون خود مراجعه کنیم تا بدانیم آیا  مقصر  ما بوده ایم  یا نه، آنوقت کمتر مشکل به وجود خواهد آمد چون باید بپذیریم که گاهی اوقات خودمان اشتباه می کنیم و مشکل ایجاد می کنیم.

ما در کنگره همه مثل هم هستیم، فقط کسانی که  خدمتگزار تر هستند با بقیه فرق دارند.
سعی کنیم که خودمان را مهیا کنیم برای خدمت کردن و عشق و طلب خدمت داشته باشیم. اگر خدمتگزار باشیم اتفاقات جالبی برایمان می افتد. با خدمت کردن تمام گره های درونمان باز می شود و باعث می شود خودمان با خودمان مواجه شویم ودر مسیر خدمت یکی شبیه خودمان می شود آیینه خودمان. مثلا اگر درونمان ضد ارزش باشد با افرادی مواجه می شویم که مثل خودمان است و اگر درون خود نسبت به عشق و مهر و محبت متمرکز باشیم قطعا با چنین افرادی مواجه خواهیم شد.
همیشه حواسمان باشد چون هر چیزی که از درون ما تراوش بکند، همان را جذب خواهیم کرد. نمی شود که ما کینه و خشم ونفرت داشته باشیم و انتظار داشته باشیم که  محبت جذب کنیم.


همسفر نیره :

باید حد و اندازه ها را رعایت کنیم، ما اگر می خواهیم یک کت بدوزیم  تمام اندازه ها را  می گیریم ولی در روابط زندگی مثل دوستی، زن و شوهری، مادر و فرزندی و.... اندازه ها را رعایت نمی کنیم. یا بیش از حد محبت می کنیم یا بی دلیل خشم و کینه داریم یا بی حساب و کتاب می بخشیم و...
اگر حد و اندازه ها را رعایت می کردیم در دادگاه های کشورمان این همه پرونده نبود.
هیچ حکمی صادر نشده که ما همیشه جواب بدی دیگران را با خوبی بدهیم، گاهی اوقات لازم است که در مقابل بدی دیگران بایستیم و پاسخ بدی او را بدهیم.


همسفر نسترن :

خداوند بزرگ و مهربان و بخشنده است و ما را هم به بخشندگی دعوت می کند ولی قرار نیست که همیشه ببخشیم، گاهی اوقات هم باید بایستیم و از حق خود دفاع کنیم و خیلی مظلوم نباشیم چون خداوند هم کسانی را که ظلم را می پذیرند دوست ندارد.
خداوند هم در قرآن کریم فرموده اند که در مقابل ظلم بایستید و مقابله کنید و اجازه ندهید به شما ظلم کنند چون باعث نابودی شما می شود.
زندگی و حیات  معمولا با جنگ همراه است و مشکلات هم همیشه هست و ما نباید نیروی خودمان را از دست بدهیم بلکه باید بدانیم چگونه با مشکلات رو به رو شویم.


همسفر ثریا :

در زمان قدیم تمام بزرگان، شاعران وعرفای ما خداوند را قبول داشتند و انسان های معتقد و با ایمانی  بودند
که توانسته بودند چنین شعرهای زیبا و با مفهومی را بیان کنند ولی متاسفانه امروزه اکثر انسان هایی که به درجه ای از دانش می رسند منکر وجود خداوند می شوند و دم از بی خدایی می زنند. زندگی و حیات فقط در این دنیا نیست و پشت پرده یم چیزهایی هست که ما از آن خبر نداریم، پس به مشکلات با دید بهتری نگاه کنیم و یک به یک مشکلات را حل کنیم.
همیشه سعی کنیم اگر با کسی وارد معامله ای می شویم قرارداد و دست نوشته ای داشته باشیم تا از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری کنیم چون خیلی از مشکلاتی که ما با آنها روبه رو می شویم به دلیل اعتماد کردن بی مورد نسبت به دیگران به وجود می آید.
آموزش های کنگره باعث شده که در زندگی نسبت به مشکلات برخورد درستی داشته باشم و بدانم که چه موقع باید سکوت کنم و چه موقع باید از حق خودم دفاع کنم واین موضوع باعث خوشحالی من است.


سوال همسفر که پرسیده بود چرا وقتی مشکلی برای ما پیش می آید که از پس حل آن برنمی آییم از نماز خواندن فاصله می‌گیریم؟ 

خانم منیره در جواب می فرمایند :

این کاملا اشتباه است و ما باید در هر شرایطی نماز بخوانیم. ما نماز را برای آرامش روح خودمان می خوانیم و خداوند نیازی به نماز خواندن ما ندارد. 
در ادامه فرموند :آقای امین در سخنان خود گفته اند ما فکر می کنیم زمانی که خدمت می کنیم و در صراط مستقیم هستیم نیروهای شیطانی سمت ما نمی آیند، در حالیکه به زیباترین شکل ممکن سراغ ما می آیند 
و گاهی اوقات ما ندانسته کاری را انجام می دهیم و به خیال خودمان فکر می کنیم کار درستی است در حالیکه کاملا در اشتباه هستیم و ممکن است مشکلاتی برای دیگران به وجود بیاوریم. 


همیشه سعی کنیم تا کسی از ما نظر نخواسته چیزی نگوییم. اگر رفتار ناشایستی از دیگران می بینیم انجام ندهیم. تجسس نکنیم، قضاوت نکنیم. فضولی نکنیم و... 
گاهی اوقات وقتی از رفتار دیگران اذیت می شویم به دلیل موج درون خودمان است، وقتی موج درون خودمان را تغییر بدهیم و مراقب کلامی که می گوییم و فکری که می کنیم باشیم، اتفاقات بهتری برایمان می افتد چون هر موج و هر حسی که منتشر کنیم همان را جذب خواهیم کرد. 
نماز نخواندن و قرآن نخواندن باعث می شود که زودتر و راحت تر در دام نیروهای منفی و شیطانی بیافتیم.

تهیه گزارش ؛ همسفر زهرا بیگدلی
با احترام معصومه

[ سه شنبه 1 بهمن 1398 ] [ 03:19 ق.ظ ] [ همسفر معصومه بهزادی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

سه شنبه 8 بهمن 1398 03:21 ب.ظ
با سلام خدمت استاد عزیزم و همچنین هم لژیونی های گلم مطالب خیلی آموزنده بود .معصومه وزهرای عزیزم ممنون بابت تهیه مطالب
یکشنبه 6 بهمن 1398 08:26 ب.ظ
راهنمای عزیزم خدا قوت بسیار عالی بود .دوستان گلم خداقوت .امیدوارم همگی از بستری که برایمان فراهم شده به نحو مطلوب بهره مند شویم و از راهکارهایی که راهنمایمان میدهند استفاده کنیم .
باتشکروسپاس از گروه وبلاگ
یکشنبه 6 بهمن 1398 03:37 ب.ظ
سلام خدا قوت خدمت راهنمای عزیز و خانم معصومه و مونای عزیز خیلی زیبا و آموزنده بود امیدوارم که بتونم این اموزشها را در زندگی خودم کاربردی کنم التماس دعا از همه دوستان

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات