وبلاگ همسفر منیره - گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛ ۹۸/۱۱/۱ سی دی پای شکسته

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛ ۹۸/۱۱/۱ سی دی پای شکسته
گزارش,عملکرد,لژیون,روز,سه,شنبه,مورخ؛,۹۸,۱۱,۱,سی,دی,پای,شکسته,

جستجوگر سایت

گزارش عملکرد لژیون روز سه شنبه مورخ؛ ۹۸/۱۱/۱ سی دی پای شکسته

گاهی انسانها دریک شرایطی قرار می گیرند که با انواع و اقسام گرفتاری ها  روبه رو میشوند ، که هر چه قدر تلاش و کوشش و حرکت میکنند بندها بدتر و گره ها بیشتر و محکم تر میشوند ، و وقتی به اوج این گرفتاری ها و مشکلات می رسند شکوه و گریه زاری و به این وآن گفتن هیچ مشکلی را حل نمی کند . و اینجاست که باید خود شخص  وارد عمل شود و تا عمل نکند و به هیچ جایی نمی رسد. تا زمانی که همه ی تقصیرات را گردن دیگران بیندازیم ودیگران را مقصر بدانیم انسان هیچ کاری را نمی تواند انجام دهد ، ولی زمانی که خودش مسئولیت کارهایش را بر عهده بگیرد وحرکت کند آن زمان است که به نتیجه می رسد. 


《بسم الله الرحمان الرحیم 》

  همسفر الهه:
 گاهی انسانها دریک شرایطی قرار می گیرند که با انواع و اقسام گرفتاری ها  روبه رو میشوند ، که هر چه قدر تلاش و کوشش و حرکت میکنند بندها بدتر و گره ها بیشتر و محکم تر میشوند ، و وقتی به اوج این گرفتاری ها و مشکلات می رسند شکوه و گریه زاری و به این وآن گفتن هیچ مشکلی را حل نمی کند . و اینجاست که باید خود شخص  وارد عمل شود و تا عمل نکند و به هیچ جایی نمی رسد. تا زمانی که همه ی تقصیرات را گردن دیگران بیندازیم ودیگران را مقصر بدانیم انسان هیچ کاری را نمی تواند انجام دهد ، ولی زمانی که خودش مسئولیت کارهایش را بر عهده بگیرد وحرکت کند آن زمان است که به نتیجه می رسد.  شعار بعضی از انسانهای امروزی این است که فقط خوردن،  خوابیدن و تولید مثل است وبه دیگران کاری ندارند وهمه چیز دنیا را برای خودشان  می خواهند،  باید از این انسانها پرهیز و دوری کنیم چرا که در پیشرفت انسان وقفه ایجاد  می کند.  کسانی که معتقد به خداوند و آخرت  و معتقد به زندگی پس از مرگ هستند توجه و کمک کردن به دیگر انسانها را سر لوحه ی کارشان قرار می دهند ، این جزو فرامین و قوانین است .  برای خروج از مشکلات باید مصمم باشیم  ، ایمان و اعتقاد داشته باشیم و محکم‌وبا قاطعیت برخورد کنیم  . واینکه ممکن است در مسیری که ما حرکت میکنیم  ده ها مسئله پیش بیاید باید به حل آنها بپردازیم وبه خاطر حل نشدن یک مسئله نباید تمام جوانب زندگی را متوقف نمود . گاهی اوقات به خاطر انجام ندادن یک کار ساده یک سری مشکلات بزرگ برای ما به وجود می آید ، باید به مشکلات جاریه توجه بسیار داشته باشیم .    

               
  همسفر محدثه :    
 ما انسانها باید مسئولیت کارهای خودمان را خود قبول کنیم نباید به گردن دیگران بیندازیم. مثلا : کسی که اعتیاد دارد  تمام تقصیر ها را گردن  دیگران و دوستانش  می اندازد  و باعث معتاد شدنش را دوستانش میداند جز خود ، تا زمانی که اینگونه فکر میکند در مشکلات غرق میشود و مشکل به مشکلاتش اضافه تر ، اما وقتی مسئولیت کارهای خود را خودش قبول کند و بر  عهده بگیرد آن موقع است که بلند میشود و قدم برمی دارد، کارهایش را به عمل می رساند و درست حرکت میکند .


  همسفر زهرا بیگدلی : 
قسمت جالب سی دی که مرا تحت تاثیر قرار داد  این بود که آقای مهندس فرمودند : فقط این نیست که درگیر مشکلات خود باشیم   ما باید نگران اطرافیان هم باشیم ، اگر مشکلی برای کسی پیش می آید بیخیال از کنارشان نگذریم  به فکرشان باشیم . واینکه یوم الفصل این طور نیست که همیشه خوب باشد چون خیلی وقت ها با درد و رنج همراه است  این نیست که وقتی از یک مقطعی به مقطع دیگر میخواهیم برویم همیشه با شادی و خوبی همراه باشد ممکن است دردسر هایی برای ما داشته باشد وما باید این مسئله را بپذیریم.  


  همسفر نیره : 
باید بدانیم که اعتماد کردن خیلی موضوع مهمی است ، حتی وقتی با برادر خود هم وارد معامله ای میشویم حتما با مدارک و اسناد وارد معامله شویم  ، هیچ وقت به هیچ شخصی اعتماد  صد در صد نکنید حتی خانواده ،اقوام،و سایر دوستان... اگر به دادگاه ها و زندان ها مراجعه کنید تمام مدارک ها و شکایات در مورد اعتماد کردن افراد به نزدیکانشان بوده ،  پس برای هر کاری سند و مدرک داشته باشید که بعدا دچار مشکل نشوید .    


  همسفر معصومه : 
اگر من در این جایگاه هستم باید مسئولیتش را خودم بر عهده بگیرم نباید دیگران را مقصر بدانیم  ، نباید بگویم  چرا من هنوز پیشرفتی در کارهایم نداشتم یا اینکه در درمان مسافرم،پس حتما ایراد از من بوده که نتوانستم  به خوبی مسافرم را حمایت کنم که ایشان هم بتوانند سفر خوبی داشته باشند .وقتی به گذشته برمی گردم مخصوصا زمانی که از کنگره دور بودم خودم را بیشتر مقصر می دانم چون یک سری  کارها و رفتار هایی کردم وقتی که الان فکر میکنم میبینم هیچ کدام از این رفتارها در شخصیت من نبوده همه ی این رفتارها  براساس شرایط به وجود آمده و خودم را در قبال این جایگاه مقصر می دانم. 


  راهنمای گرامی خانم منیره : 
 من در آموزش ودر قالب ساختن شما مسئول هستم ، من به ساعت خیلی حساس هستم چون خودم اصلا تاخیری ندارم و هیچ وقت جلسات کنگره را شوخی نگرفته و هر خدمتی که در کنگره گرفتم کاملا جدی گرفتم و اصلا شوخی نگرفتم . آقای مهندس هم در سی دی پای شکسته می فرمایند : راهنما باید حرفهایش را قاطع بگوید.   من خودم هر کاری را که خودم انجام میدهم وبه عمل می رسانم قاطع و محکم بودم وبه شما عزیزان هم قاطعانه گفتم که این کار را انجام دهید ، سعی کنید به موقع جلسات را شرکت کنید وبرای خود و جایگاهی که در آن هستید ارزش قائل شوید . اگر الگوی شما من هستم ، آیا تا به حال تاخیری در حضورمن دیده اید  آیا تا به حال شده که خدمتی  یا کاری را درست حسابی انجام نداده باشم ، از شما عزیزان میخواهم در امتحانات شعبه حتما حضور داشته باشید که این امتحانات خیلی مهم هستند . اگر میخواهید در کنگره موفق باشید ؛ خدمت کردن ،حضور به موقع و حرف راهنما گوش کردن در اولویت است .     


  همسفر ثریا :  
 برای خروج از مشکلات باید مصمم باشیم ، مثل تیغ تیز باشیم ،ایمان و اعتقاد داشته باشیم ومحکم و با قاطعیت برخورد کنیم .  اگر کلام حق از حلقومتان بیرون آید مطمئنا اثر گذار  خواهد شد از حلقوم کفر سخن گفتن دل چسب نیست و اثر گذار نمی باشد. معتادان  گمنام‌ یک اصطلاحی دارند که می گویند زمین بازی ،توپ بازی و یار بازی را باید عوض کرد ؛ولی آقای مهندس اصلا این حرف را قبول ندارند و می گویند کسی که درست سفر کند ودر مسیر مستقیم باشد وخودش را تغییر دهد اصلا نیازی نیست که بخواهد مکانش  را با دوستانش را عوض کند .


همسفر مونا :
 در سی دی اشاره ای به وادی ۱۴ می شود : آنچه باور است ، محبت است وانچه نیست ظروف تهی است .  وقتی که هستی شکل گرفت با ذرات عشق و محبت شکل گرفت ،من اگر یاد بگیرم که اول از همه محبت و دوست داشتن را نسبت به خودم داشته باشم آن موقع است که میتوانم به اطرافیانم محبت کنم و مشکلات را حل کنم .ما باید اول از همه یاد بگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم روزی شده ۱یا ۲بار جلوی آینه بایستیم وبه خود بگوئیم دوستت دارم از خودمان تعریف کنیم اگر خودمان را قبول داشته باشیم آن موقع است که میتوانیم کارهایمان را پیش ببریم ، مشکلاتمان را حل کنیم ،با مسافرمان کنار بیاییم و کمکشان کنیم .   ما با پای شکسته نمی توانیم  حرکت کنیم ، با سرسری گرفتن نمیتوانیم مشکلات را حل کنیم حتی اگر کوچکترین مشکل را داشته باشیم.   همه ی مشکلات ذره ذره به وجود می آیند و ذره ذره حل می شوند برای هر کاری تلاش کنیم و قاطعانه به عمل برسانیم .      


 همسفر معصومه بهزادی :  

یکی از نکاتی که حائز اهمیت است این است که یوم الفصل با شادی وجشن همراه نمی باشد گاهی با دشواری همراه است.نکته ی جالب برای من این بود که آقای مهندس  یوم الفصل را وصل کردن به بعد از مرگ وآخرت و زمانی که می خواهیم از این دنیا ترخیص شویم و برویم به دنیا وبعد دیگر. به طور مثال ؛ جنینی که از شکم مادر خارج می شود روز جدایی جنین است .ما نمی دانیم که بعد از مرگ چه اتفاقی برای ما رخ میدهد و همیشه از این موضوع ترس داریم .ولی در کنگره آقای مهندس خیلی خوب این مطالب را توضیح میدهند که بعد از مرگ هیچ ترسی ندارد فقط ما ترخیص می شویم از این جهان به جهان دیگر وبه بعد دیگری می رویم ،چیزهایی که برای ما باقی می ماند آموزش هایی است که فرا می گیریم و تغییراتی که در ما ایجاد می شود .جهانبینی که در کنگره کار میشود باید کاربردی کنیم تا بتوانیم کوله بارمان را پر کنیم ودست پر از این بعد به بعد دیگر برویم ‌. همه ی ما ممکن است عزیزانی را از دست داده باشیم که الان در کنارمان نیستند وبرای از دست دادنشان خیلی ناراحتی کشیدیم ؛ولی آقای مهندس برای ما این مسائل را روشن میکنند که بعد از مرگ یک زندگی دیگر هم وجود دارد  .خود من این تجربه را داشتم وقتی فرزندم را از دست دادم خیلی ناآرام بودم وقتی وارد کنگره شدم هیچ چیزی مرا آرام نمی کرد ،وقتی آموزش گرفتم و متوجه شدم بعد از مرگ یک زندگی جدید است با یک جایگاه ،  حالت و با یک تن پوش دیگر  آن موقع بود  که آرام گرفتم و همیشه سپاسگذار آقای مهندس دژاکام هستم . 

  سوال همسفر ؛ 
از خویش و خدای خویش بخواهید که به وجود انسانها دمی فوق دم دمیده شود و قوای احساسی آنها را از نظر حس خارج از وجود قوی گرداند یعنی چه ؟؟        

راهنمای گرامی عزیزمان خانم منیره ؛

صفات خداوند در وجود ما انسانها دمیده شده ، یعنی چیزی زیادتر از آنچه که به ما دمیده باز دمیده شود .  انسانهایی که حالت حیوانی دارند و اصلا نمی شود نور الهی را در وجود آنها ببینید باید از آنها دوری کنید چون نا خود آگاه روی انسان تاثیر میگذارند .ما باید همیشه حواسمان به خودمان باشد که در مسیر الهی باشیم حتی انسانهایی که در کنار ما هستند ممکن است نور الهی در وجودشان دمیده نشده و در همان حالت حیوانی مانده اند و ممکن است خیلی با این اشخاص سر کار داشته باشیم . وقتی یک انسانی خوی حیوانی وشیطانی در وجودش است و انسان را از مسیر درست منحرف می کند بهتر است که دور این آدم ها خط بکشیم واز آنها پرهیز کنیم چرا که در مسیر پیشرفت انسان وقفه ایجاد میکند .


تهیه و تایپ ؛ همسفر الهه
با احترام معصومه 

[ چهارشنبه 16 بهمن 1398 ] [ 02:39 ق.ظ ] [ همسفر معصومه بهزادی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

دوشنبه 26 خرداد 1399 12:14 ق.ظ
سلام به راهنمای عزیزم ودوستانم خدا قوت به عزیزان وممنونم از زحمات شما در وبلاگ که این همه به خوبی خدمت می کنین وسپاسگزارمبا تشکر از گروه وبلاگ از زحمات شما
شنبه 19 بهمن 1398 05:28 ب.ظ
با سلام وخدا قوت ب راهنمایی خوبم و دوست های گلم ممنون از زحمات وبلاگ و خدارو شکر میکنم ک در بین شما هستم واموزش میبینم
جمعه 18 بهمن 1398 01:11 ب.ظ
خداقوت به دوستان عزیز خداراشاکرم که در بین شما عزیزان هستم وتحت آموزش قرار می گیرم .از گروه وبلاگ و بقیه خدمتگذاران بینهایت سپاسگذارم.
جمعه 18 بهمن 1398 01:11 ب.ظ
خداقوت به دوستان عزیز خداراشاکرم که در بین شما عزیزان هستم وتحت آموزش قرار می گیرم .از گروه وبلاگ و بقیه خدمتگذاران بینهایت سپاسگذارم.
پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:40 ق.ظ
خداقوت به همه عزیزانم ؛
از خداوند منان خواستارم که با یاری و حمایتش در مسیر مستقیم قدم برداریم و صفات نیک پروردگار مهربان که در وجودمان هست را استخراج کنیم و به جهان هستی خدمت کنیم .
با تشکرو سپاس از گروه وبلاگ.

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic