وبلاگ همسفر منیره - عاشق خدمت

عاشق خدمت
عاشق,خدمت,

جستجوگر سایت

عاشق خدمت

دلیل اصلی من این است که من عاشق خدمت هستم و با تمام وجود دوست دارم. دلیل دوم زکات علم این است که علم خودت را نشر دهی تا دیگران استفاده کنند و دلیل سوم من، از زمان ورودم به کنگره تمام دغدغه من مسئلهٔ تازه واردین بود و خیلی دوست داشتم در این زمینه کمکی کرده باشم .

به نام قادر متعال

 

باسلام و عرض ادب خدمت راهنمای ارجمند خانم منیره عزیز،

امیدوارم گفتگوی خوبی در جهت اهداف کنگره 60 که درمان اعتیاد و به تعادل رسیدن انسان‌ها است، داشته باشیم.

با تشکر از خوانندگان عزیز که به گفتگوی ما توجه می‌فرمایند.

ضمن تشکر از خانم منیره برای پذیرفتن این خدمت، گفتگو را این‌گونه آغاز می‌کنیم.


چند سال است که در کنگره حضور دارید و چند سال است که در جایگاه کمک راهنمایی خدمت می‌کنید؟ تعداد رهایی لژیون شما؟

خیلی خوشحال هستم بنده را لایق این خدمت دانستید بسیار سپاسگزارم.

من حدود هفت سال و نیم است که درکنگره حضور دارم؛ آذرماه 91 شال مقدس کمک راهنمای را تحویل گرفتم و در تاریخ 92/9/23 مشغول به خدمت شدم. آذرماه سال 92 به‌صورت مأموریتی در شعبه شهرک غرب مشغول به خدمت شدم و در تاریخ 95/7/5 به شعبه شادآباد برگشتم و الان 4 ماه است که خدمت جدیدم را در شادآباد آغاز کرده‌ام و تعداد رهایی بنده 12 نفر هستند.


احساسِ شما در لحظه رهایی خودتان و لحظه رهایی رهجویانتان؟

رهایی خیلی احساس زیبایی است موقع رهایی خودم، حس قشنگ است ولی هنگام رهایی رهجو حس قشنگ‌تر است و از اینکه تلاشت درکنگره و آموزش به نتیجه نشسته، بسیار لذت‌بخش است. حس رهایی و حال خوش رهجو به بنده انرژی مضاعف می‌بخشد.


شما یک آزاد زن هستید، آیا رسیدن به‌فرمان عقل تأثیری در مسیرِ رشد و حرکت شما داشته است؟

صددرصد همین‌طور است، بنده روزبه‌روز که در جهت آموزش و دانایی تلاش می‌کنم؛ پالایش و تزکیه انجام می‌دهم. بیشتر فرمان عقل را در وجود خود حس می‌کنم و صدای روح و فرمان عقلم را واضح‌تر حس می‌کنم و در مسیر حرکت من در کنگره تأثیر خیلی زیادی دارد و در مسیر زندگی من هم نقش بسزایی دارد.

 

با توجه به این موضوع که؛ فراز و نشیب و چالش‌های زندگی جزء لاینفک زندگی است؛ به نظر شما به‌عنوان یک راهنما چه چیزی می‌تواند مسیر چالش‌ها را سهل نماید؟

چالش و مشکل همیشه در زندگی است و اگر روزی نباشد آن روز مرگ است و اگر هم مرگ نباشد یکنواختی زندگی خسته‌ات می‌کند؛ اما چه چیزی می‌تواند این مشکل و چالش را سهل کند دانایی، شناخت، آگاهی، آرامش، تعادل و سلامتی است.


روش dst از نگاه یک مسافر جونز؟

به نظر بنده روش Dst در جونز خیلی سخت‌تر است و این مسئله به  دانایی و دانایی مؤثر احتیاج دارد که بتوانی کاربردی کنی هرقدر دانایی بالاتر رود بیشتر می‌توانی عمل کنی و به نتیجه برسی.


از حس لحظات بستن پیمان و اهدای نشان پیمان توسط بنیان کنگره آقای مهندس بگویید.

لحظه ایی بسیار زیبا و لذت‌بخش و اینکه این نشان را از دستان پرتوان آقای مهندس می‌گیریم خیلی حس خوبی است. روزی که من پیمان بستم روزی بود که پیمان مرا صدا کرد و با تمام سلول‌هایم آماده این پیام بودم.


شما راهنمای گرامی در آمادگی لژیون امتحان کمک راهنمایی و راهنمای تازه واردین خدمت کردید، در خصوص اهمیت این دو موضوع توضیحاتی بفرمایید.

دلیل اصلی من این است که من عاشق خدمت هستم و با تمام وجود دوست دارم. دلیل دوم زکات علم این است که علم خودت را نشر دهی تا دیگران استفاده کنند و دلیل سوم من، از زمان ورودم به کنگره تمام دغدغه من مسئلهٔ تازه واردین بود و خیلی دوست داشتم در این زمینه کمکی کرده باشم چون نظر شخصی من این است که شخص که مشاور تازه واردین قرار می‌گیرد خیلی باید قوی باشد و آرامش درونی باشد تا روش القاء به‌خوبی صورت گیرد وقتی القاء خوب‌صورت بگیرد، عمل جذب هم انجام می‌شود.


 تأثیر سی‌دی‌های آموزشی و مشارکت در کارگاه‌های آموزشی بر رشد و حرکت رهجو؟

من شاید بارها در کنگره به دوستان توصیه سی دی را کردم و گفتم باید سی دی گوش دهید چون وقتی سی دی را گوش می‌دهی از طریق صوت اتفاقات برای شخص می‌افتد که انگار حضوراً در حضور آقای مهندس بودند. وقتی این سی دی نوشته می‌شود دقیقاً شکاف علم صورت می‌گیرد و معجزه‌ای بین قلم و مغز اتفاق می‌افتد و مطالب بیشتر در خاطر شخص می‌ماند. وقتی مطلب ماندگاری پیدا کند آن موقع عمل کاربری کردن اتفاق می‌افتد. مشارکت کردن باعث می‌شود حس خوب پیدا کنی و حس خوب القا کنی و هم به خودت و هم به دیگران به‌نوعی خدمت می‌کنی شاید لمس نشود ولی اتفاق می‌افتد.


گفتنی‌های شما در رابطهٔ با ورزش دارت؟

حس خیلی خوبی به ورزش دارت دارم و خیلی خوشحالم که خانم کمان دار و آقای مهندس بنده را لایق این خدمتی دانستند و امروز که مدتی از این خدمت می‌گذرد؛ من خیلی تجربه به دست آورده‌ام و به یک حال خوش و آرامش درونی رسیدم، امیدوارم آقای مهندس و خانم کمان دار و خداوند از بنده راضی باشند.


 چند فاکتور از وظایف رهجو را بیان نمایید. همهٔ این وظایف مهم هستند، اما آن فاکتوری که برای شما، زمانی که رهجو بودید و اینک که راهنما هستید پررنگ بوده است؟

مهم‌ترین وظایف رهجو این است که به راهنما ایمان داشته باشد و هر تکلیفی که راهنما می‌گوید انجام دهد و یاد بگیرد فرمان‌بردار خوبی باشد و با چَشم گفتن به فرمانده خوبی تبدیل شود و به‌موقع در جلسه حضور پیدا کند، حتی در شرایط سخت چون نظر شخصی بنده این است که اگر در شرایط سخت در کنگره حضور پیدا کنم آن موقع کار مهمی انجام داده‌ایم و آن آموزش به دل‌وجان انسان می‌چسبد.

 

جمله‌ای خطاب به راهنمای ارجمندتان:

من در کنگره چند راهنما دارم اولین راهنمای بنده راهنمای درمان اعتیاد بود که به‌عنوان همسفر در لژیون ایشان حضور پیدا کردم و از ایشان سپاسگزارم امیدوارم هرکجا هستند موفق، پایدار و سلامت باشند، دومین راهنمای بنده عزیزی هستند که هر چه دارم از ایشان است اگر امروز در من عشق و محبت و آرامش و ...هست مدیون این عزیز هستم. امیدوارم در این مسیر به نتیجه برسم تا با عملکردم قدردان استاد گرامی‌ام باشم و سومین راهنمای بنده راهنمای جونز است و با تمام وجودم هم از ایشان قدرانی می‌کنم.


اهمیت قدرت تشخیص؟

قدرت تشخیص چیزی است که در قدیم با این جمله بیگانه بودم اما امروز با تمام وجود لمسش می‌کنم و از خدای خودم سپاسگزارم که در مسیر آموزش کنگره قرار گرفتم و این اجازه به بنده داده شد که به قدرت تشخیص راه پیدا کنم و فرمان عقل را به‌خوبی تشخیص بدهم.


اگر بخواهید باخدای خود دربارهٔ اعتیاد سخن بگویید، چه میگویید؟

ای‌کاش همهٔ کسانی که از اعتیاد سر درمی‌آورند با کنگره 60 آشنا شوند و در مسیر کنگره قرار بگیرند و همهٔ جهان به آرامش درونی برسند و شناخت کامل نسبت به درون خود و نیروهای درون خود پیدا کنند.


برای حسن ختامِ گفتگو، دعایی کنید.

الهی هیچ بنده‌ای در جهل نماند و هر کس به نحوی آموزگار و راهنما، برای رسیدن به حال خوش و آرامش داشته باشد.

برای دعای شما آمین میگویم و از فضل و لطف خداوند برایتان سلامتی و توفیق در خدمت را خواهانم. از همکاری و خدمت شما سپاسگزارم.

موضوعات: مصاحبه ،
[ شنبه 16 بهمن 1395 ] [ 12:14 ب.ظ ] [ همسفرمنیره کبودانیان ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

شنبه 23 بهمن 1395 03:26 ب.ظ
خداقوت خانم منیره عزیزم بسیار آموزنده بود
سه شنبه 19 بهمن 1395 07:38 ق.ظ
خیلی عالی بودامیدوارم درمراحل بالاتر شمارو ببینم

آخرین مطالب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات